Wydawca treści Wydawca treści

Leśne dukty 2017

Zaczęła się wiosna, więc czas na pierwsze informacje o tegorocznej edycji Leśnych Duktów.

W tegorocznej edycji RAJDU NA ORIENTACJĘ LEŚNE DUKTY zorganizowanego
3 czerwca 2017 r. na terenie Nadleśnictw Jastrowie, Lipka i Złotów wystartowało 188 uczestników. Rywalizacja odbywała się na trzech trasach pieszych i dwóch rowerowych.

Finał zorganizowano na terenie Nadleśnictwa Jastrowie w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśnik". Wszyscy zawodnicy bezpiecznie zakończyli rywalizację z uśmiechem i satysfakcją docierając na metę.

Dziękujemy uczestnikom „Leśnych Duktów" za sportową postawę i ambitną rywalizację na trasach. Wyniki oraz obszerna fotorelacja dostępne  na stronie internetowej www.lesnedukty.pl

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji rajdu!


Policzyliśmy dziki i... wilki

W dniach 21-22 października 2016 r. na terenie Nadleśnictwa Jastrowie przeprowadzono inwentaryzcję dzików.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane, w związku ze wzrastającym zagrożeniem rozprzestrzenienia się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).

Liczenie zwierzyny odbyło się na ponad 10 % powierzchni leśnej nadleśnictwa, metodą pędzeń próbnych. Oprócz liczenia dzików obserwatorzy mieli za zadanie zinwentaryzować gatunki chronione zwierząt takie jak wilk, ryś, żubr czy łoś. Na terenie Nadleśnictwa Jastrowie w trakcie inwentaryzacji zauważono osiem wilków, które coraz częściej pojawiają się w naszych lasach.

 


Przepisy prawne oraz unormowania obowiązujące wykonawców usług z zakresu gospodarki leśnej w 2016 roku