Lista aktualności Lista aktualności

#sprzątamy polskie lasy

W piątek 20 września br. w ramach w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji "sprzątaMy", a wpisującej się w coroczny dzień „Sprzątania Świata”, dzieci, młodzież oraz dorośli sprzątaliśmy wspólnie lasy wokół Jastrowia. Tereny które wyznaczyliśmy jako miejsca porządkowania świata, to miejsca wypoczynku i rekreacji służące mieszkańcom Gminy Jastrowie.

Najliczniej, bo w grupie 128 osób, stawiły się dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu. Sprzątaliśmy szlaki turystyczne na terenie Leśnictwa Jeziora oraz teren miasta Jastrowie. Zebraliśmy razem prawie 2 metry sześcienne śmieci.

20 dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego podjęło trudne wyzwanie porządkowania obszaru na styku terenów leśnych Leśnictwa Wądołek i cmentarza komunalnego w Jastrowiu – w bardzo trudnych warunkach zebrały ponad metr sześcienny śmieci.

Równie aktywna okazała się grupa 42 osób, działająca na terenie wokół rezerwatu „Diabli Skok”. Tu z kolei śmieci było niewiele, co dobrze świadczy o licznie odwiedzających to miejsce turystach.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie przy sprzątaniu lasów - naszego świata. Zapraszamy za rok, licząc na rosnącą świadomość społeczeństwa i coraz mniejszą ilość śmieci do sprzątania!