Lista aktualności Lista aktualności

Kolejny LEśny Rajd Rowerowy za nami

Po raz siedemnasty, w pierwszą sobotę września 2019roku,  nadleśnictwa położone na terenie powiatu złotowskiego organizowały dla miłośników czynnego wypoczynku rajd rowerowy. Tegoroczna edycja imprezy miała swój finał na terenie Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, w miejscowości Krępsko

Od lat, głównym celem rajdu jest propagowanie czynnego wypoczynku wśród mieszkańców naszego regionu, zapoznanie z turystycznymi walorami naszych lasów, a także popularyzacja wiedzy o środowisku naturalnym. Uczestnicy rajdu pokonywali trasy biegnące przez lasy Nadleśnictw Złotów, Zdrojowa Góra, Okonek, Lipka, Płytnica                   i Jastrowie, podziwiając jak zawsze najpiękniejsze, leśne zakątki złotowszczyzny. Długość tras była mocno zróżnicowana i wahała się od 32 do 50 kilometrów.

Frekwencja na tegorocznym rajdzie tradycyjnie już dopisała, i na metę w Krępsku dotarło razem ok.600 osób. Pogoda spłatał nam małego psikusa, i już połowie trasy okazało się, że trafiliśmy z terminem na jeden z najbardziej deszczowych dni w przeciągu ostatnich miesięcy. Grupa której organizatorem było Nadleśnictwo Jastrowie, liczyła 98 osób. Każdy z uczestników na starcie swojej trasy otrzymał zieloną, pamiątkową koszulkę, bon na posiłek oraz rajdową, pamiątkową, naklejkę na rower.

Na mecie rajdu na wszystkich uczestników czekały napoje, ciepły posiłek oraz tradycyjne brzozowe medale. Po oficjalnym rozpoczęciu finału imprezy przez komandora rajdu, rozpoczął się finał imprezy. Rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy reprezentantami tras o zdobycie Pucharu Przechodniego Leśnego Rajdu Rowerowego. Jak co roku przeprowadzono cztery konkurencje. Wszyscy laureaci konkursów zostali uhonorowani atrakcyjnymi upominkami za udział we współzawodnictwie.

Puchar zdobywa trasa, która zgromadzi największą ilość punktów we wszystkich konkursach. W tym roku puchar przechodni zdobyli ex aequo rajdowicze reprezentujący Nadleśnictwa Zdrojowa Góra i Lipka, którzy zdobyli największą łączną ilość punktów we wszystkich konkurencjach. Jak zwykle wiele emocji dostarczył ostatni akord imprezy – losowanie nagród głównych.

Fundatorami wszystkich sześciu rowerów oraz nagród rzeczowych byli:

- Nadleśnictwa Powiatu Złotowskiego,

- Polskie Towarzystwo Leśne Oddział Nadnotecki

- ARKUS&ROMET GROUP z Jastrowia.

Wszystkie rowery, z uwagi na 95 jubileusz powstania Lasów Państwowych, zostały pomalowane na piękny zielony kolor przez niezawodną firmę ARKUS&ROMET GROUP z Jastrowia.

Większość uczestników, ze względu na warunki pogodowe, skorzystała z możliwości powrotu autobusami zapewnionymi przez organizatorów, jednak jak zawsze, najbardziej wytrwali cykliści zdecydowali się na powrót do domu rowerami.

Na zakończenie, organizatorzy rajdu jak zawsze przypomnieli o cyklicznym charakterze imprezy, i zaprosili wszystkich za rok do Nadleśnictwa Złotów.