Lista aktualności Lista aktualności

Wycieczka do Dzikiej Zagrody

Mieliśmy niepowtarzalną okazję spotkać się oko w oko z żubrami i rysiami.

W dniu 15 maja 2018r, grupa uczniów z SOSW im. Polskich Olimpijczyków pod opieką Pani Agnieszki Sakwerdy oraz Mirosława Łachuta – pracownika Nadleśnictwa Jastrowie, uczestniczyła w wycieczce do „Dzikiej Zagrody” w Jabłonowie k.Mirosławca.

Projekt „Budowa zagrody pokazowej żubrów w gminie Mirosławiec” został opracowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze i w 2012 r. uzyskał dotację Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na jego realizację.

Mieliśmy niepowtarzalną okazję spotkać się oko w oko z żubrami i rysiami. O ile zobaczyć żubra w naturze można coraz częściej, to spotkanie z rysiem graniczy z cudem. Była też okazja pokarmić żubra jednym z jego ulubionych przysmaków – marchewką. Pogoda była piękna, upiekliśmy więc nad ogniskiem kiełbaski. W drodze powrotnej nie omieszkaliśmy zatrzymać się w Zdbicach gdzie zrobiliśmy sobie krótką przerwę i sesję fotograficzną z czołgiem.

Bardzo dziękujemy pracownikom „Dzikiej Zagrody” za fachową opiekę i informacje o spotkanych tam zwierzętach oraz udostępnienie kącika przy ognisku, gdzie mogliśmy delektować się kiełbaską oraz bananem z grilla.